Põranda õlitamine on justkui sisekujunduse element. Sobiva atmosfääri ning ilusaid värvilahendusi saab luua toonitud õli abil. Õlitamise eesmärk on puidu küllastamine, tänu millele muutub põrand mustust hülgavaks ja niiskuskindlamaks. Õlitatud põrand toob välja puidu naturaalse struktuuri, imendub puidu sisse, parandades läiget ja värvi.
Kindlasti on soovitav teha ka kõrge intensiivsusega põrandatele, kuna õigesti õlitamine muudab põranda aasta-aastalt üha kulumiskindlamaks ja kaunimaks, mis tähendab, et teil ei ole enam vaja põrandat uuesti kuni aluspuiduni puhtaks lihvida. Põranda õlitamine aitab säilitada põranda eluiga ning loob uue ning värske ilme kulunud põrandale.
Põranda õlitamist ja hooldamist vajavad harva kasutatavad laoruumid ning tehnilised ruumid, koosolekuruumid, kontorid, ühiskasutuses olevad ruumid, esikud ja koridorid, sööklad, liftiesised alad ja fuajeed.
Töökohtade ümber on puitpõrandakatete kaitsmiseks absoluutselt soovitatav kasutada pehmete ratastega toole ja kaitsevaipu. Fikseeritud jalgadega või terasraamiga toolidele tuleb paigaldada vildist jalakatted (kinnitatakse kruvidega või liimitakse). Nende ennetusmeetmete tegemata jätmisel võivad pinnad liigselt kuluda ja suurem hooldusvajadus toob kaasa lisakulusid ja -töid.
Näiteks koosolekuruume on soovitav korda nädalas mehaaniliselt hooldada pesu- ja hooldusvahendiga, kord kvartalis intensiivne hooldus hooldusõliga.
Samas kontorid, ühiskasutuses olevad ruumid, esikud ja koridorid on soovitav 2–3 korda nädalas mehaaniline hooldada spetsiaalse hooldusvahendiga. Samuti kord kvartalis intensiivne hooldus hooldusõliga.
Kõige sagedamast ja suuremat tähelepanu nõuavad alad kus on tihe liikumine, nagu näiteks sööklad, liftiesised alad ja fuajeed. Soovitame iga päev mehaaniline hooldus pesu- ja hooldusvahendiga, kord kuus intensiivne hooldus hooldusõliga ning üks kord või kaks korda aastas lausa renoveerimine.